Konkurs Konstruktorzy Marzeń 2017

Powrót

AKTUALIZACJA: Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń. Dziekujemy za liczne pomysły, które trafiły do nas w ciągu trwania konkursu. Podejmiemy decyzje dotyczące ostatnich grantów w ciągu tygodnia. 

 

Zachęcamy was bardzo do wzięcia udziału w trwającym teraz konkursie Konstruktorzy Marzeń 2017. Czas na złożenie wniosku macie do 17 czerwca. A do zdobycia są granty w wysokości do 4 000 złotych! A na co możecie je przeznaczyć? Na realizację waszego pomysłu rozszerzającego zastosowanie zestawu Konstruktorzy Marzeń. Z przyjemnością nagrodzimy wasze ciekawe pomysły na:

 

  • poszerzenie możliwości wykorzystywania zestawu „Konstruktorzy Marzeń” dzięki stworzeniu scenariuszy badań i doświadczeń;
  • podejmowanie przez KMO własnych inicjatyw edukacyjnych z wykorzystaniem zestawu „Konstruktorzy Marzeń”
  • wspieranie rozwoju kompetencji członków KMO w zakresie nauk ścisłych i inżynieryjnych;
  • rozwijanie myślenia krytycznego i stymulowanie kreatywności członków KMO poprzez kształtowanie poczucia sprawczości i pewności siebie;
  • popularyzowanie koncepcji zestawu „Konstruktorzy Marzeń” – zarówno w środowisku KMO jak i poza nim.

 

Jak się zgłosić?

  1. Trzeba mieć pomysł. To mogą być zajęcia z dodatkowymi elementami, z nowymi doświadczeniami, prowadzenie badań z uczniami, pokazy, pikniki, zajęcia dla innych nauczycieli. Wszystko co rozszerza standardowe zastosowanie pudełka. Masz pomysł? Świetnie.
  2. W formularzu konkursowym opisz na czym ma polegać pomysł. Postaraj się zawrzeć najważniejsze informacje.
  3. Określ co będzie Ci potrzebne do realizacji. Na tej podstawie zbudujesz budżet. Drobne wydatki spakuj do kategorii ( np. materiały papiernicze, artykuły spożywcze). Oszacuj ile wydasz na drobne rzeczy na podstawie cen i liczby kupowanych przedmiotów. Jeżeli chodzi o duże wydatki to opisz je oddzielnie. Sprawdź cenę sprzętu i podaj ją we wniosku (np. rury z marketu budowlanego, wiertarka czy duży silnik elektryczny).
  4. Teraz trzeba opisać kiedy zrealizujesz działania. Stworzenie harmonogramu pomoże najbardziej Tobie. Określ kiedy: zrealizujesz pomysł, rozliczysz się z CNK z kupionego sprzętu, wyślesz dokumentację z działania, wyślesz opracowanie dla osób, które będą chciały powtórzyć Twój pomysł i "lesson learned" czyli opracowanie co można być zrobić lepiej. Pomysł można zrealizować w dowolnym czasie. Końcowy termin rozliczania się z wszystkich dokumentów to 30 września.

 

Zgłaszajcie się! Z przyjemnością przeczytamy wasze pomysły i przekażemy wam środki na ich realizację. Wystarczy, że wypełnicie formularz zgłoszeniowy. A w załączeniu znajdziecie regulamin konkursu.

Czekamy na wasze propozycje!

Dokumenty do pobrania