Walentynki chełmskiej sieci KMO w PWSZ

Powrót

   Walentynki kojarzą się ze Świętem Zakochanych. Nasze Walentynki  stały się okazją do okazywania przyjaźni i miłości, a przede wszystkim zamiłowania oraz pasji  do nauki, jej samodzielnego odkrywania i doświadczania.

   14 lutego 2017 roku członkowie Klubów Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik skupieni w chełmskiej sieci spotkali się w murach PWSZ na wspólnym świętowaniu i eksperymentowaniu. Organizatorem spotkania to KMO  „Pchełki” z Przedszkola Miejskiego nr 8  oraz pracownicy naukowi i  studenci III roku Pedagogiki PWSZ Chełm.

Każdy z zaproszonych  klubów przygotował ciekawe i bardzo ekscytujące doświadczenia:

  • KMO „Eksperci” z Przedszkola Miejskiego nr 10 „ciecz nienewtonowską”, „kinetyczny piasek” „
  • Mole-kulki” z Przedszkola Miejskiego nr 11 „ magiczną klepsydrę” , „moc balonika”
  • „Mali Odkrywcy” z Przedszkola Miejskiego nr 5 „balon w słoiku”
  • „Łasuchy” z Przedszkola Miejskiego nr 12 „walentynkowy glutek”.
  • Dzieciaki z Ósemki zaprezentowały swoje „skaczące pchełki- konfetti”, „marzenie fakira czyli szaszłykowy balon” oraz "parzenie herbaty".

Studenci opiekowali się  i eksperymentowali razem z małymi odkrywcami. Przygotowali  zabawy taneczne i oczywiście walentynkowe balony. „Pchełki”  zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek.  

Walentynki chełmskiej sieć KMO pokazały, że warto wykorzystywać każdą okazję do wspólnych spotkań, dzielenia się swoją pasją i wymianą doświadczeń. To wyjątkowo efektywny  sposób integrowania środowiska przedszkolnego KMO, uczelni i jej studentów.

Relację przygotowała Barbara Foryt , opiekun KMO „Pchełki”