Konkursowe eksperymenty na Facebooku

Powrót

Było mnóstwo dobrej zabawy i wiele emocji. 39 przedszkolaków z KMO "Akademia Przygody" oraz "Tropiciele" z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie wzięło udział wraz z rodzicami w konkursie "Eksperyment w obiektywie" na najciekawsze wspólnie przeprowadzone doświadczenie. Konkurs zorganizowały opiekunki Wiesława Twardowska i Agnieszka Miller.

Zasady konkursu były proste – wykonać i sfilmować eksperyment, który można polecić innym. Przedszkolaki odniosły się do zadania bardzo entuzjastycznie i z zapałem ruszyły do pracy. – Przez wiele dni konkurs był głównym tematem dnia. Dzieci planowały eksperymenty, omawiały ich przebieg i efekty, zachęcały do udziału swoich rodziców  – opowiadają pomysłodawczynie wydarzenia.

Zwycięzcę wyłoniło głosowanie przeprowadzone na Facebooku. Uczestnicy konkursu publikowali nagrane przez siebie doświadczenia na specjalnie w tym celu utworzonej grupie na portalu społecznościowym, do której przystępowali rodzice oraz bliscy klubowiczów i zapraszali inne osoby.  Najwięcej "lajków otrzymały Gabrysia i Jagoda, która pokazały jak wykonać "chemiczne jojo" oraz Antoś, który zademonstrował, jak zrobić śnieg.

Trójka laureatów otrzymała zestawy konstrukcyjne, ale pozostali uczestnicy również nie pozostali z pustymi rękami. Wszyscy autorzy eksperymentów otrzymali książki z doświadczeniami i pamiątkowe dyplomy. Jeśli chcielibyście powtórzyć podobny konkurs u siebie, organizatorki dzielą się swoim przepisem na udaną imprezę: – Filmy nie powinny być dłuższe niż 5 minut. Warto przygotować choćby drobne nagrody dla każdego uczestnika konkursu oraz znaleźć ich sponsora. Ważna jest odpowiednia promocja konkursu na terenie placówki, jak plakaty, ogłoszenia, ulotki, informacje na stronie internetowej.

Dobra zabawa w pakiecie gwarantowana.

Piotr Włodarczyk