Zapraszamy do majsterkowania z "Kopernikiem"!

Powrót

W Toruniu, Łodzi i we Wrocławiu eksperci z Centrum Nauki Kopernik przeprowadzą wyjątkowe warsztaty. Klej, piła i nożyczki zastąpią tego dnia tradycyjne podręczniki. Edukatorzy będą mieli niecodzienną okazję dowiedzieć się, jak wykorzystywać elementy konstruowania, aby przeprowadzić fascynujące zajęcia.

Warsztat przygotowują i prowadzą specjaliści w zakresie edukacji z wykorzystaniem konstruowania z Centrum Nauki Kopernik.
Warsztat odbywa się w ramach projektu edukacyjnego „Konstruktorzy Marzeń”, którego oficjalnym partnerem jest firma Boeing. Podczas spotkania będzie można zapoznać się także z wyjątkowym zestawem edukacyjnym „Konstruktorzy Marzeń”. Dzięki zestawowi uczniowie zrzeszeni w sieci Klubów Młodego Odkrywcy mają okazję wkroczyć do „lotniczego świata”. Wielu z nich po raz pierwszy styka się z tajnikami inżynierskiej pracy. Centrum Nauki Kopernik wspólnie z firmą Boeing wspiera w ten sposób rozwój zainteresowań i kompetencji młodych ludzi w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki (ang. STEM). Pokazujemy, jak na nowo wykorzystać konstruowanie do przekazywania wiedzy w szkole. Udowadniamy, że można to robić w profesjonalny, a zarazem atrakcyjny sposób. 

Jak to robimy? W Centrum Nauki Kopernik nie ma sztywnych zasad zwiedzania. Podobnie jest z naszymi propozycjami edukacyjnymi - mają one charakter otwarty. W trakcie spotkania chcielibyśmy wymienić się doświadczeniami w majstrowaniu, konstruowaniu, budowaniu i eksperymentowaniu. Każdy robi to na swój sposób – dlatego chcemy zainspirować się sobą wzajemnie i uczyć się od siebie! Zobacz jak wyglądało to na warsztatach w CNK. W ramach wydarzenia będzie również możliwość spotkania ze specjalistą z dziedziny konstruowania. 

 

Warsztaty:

Data: 15 maja 2017 r.

Miejsce: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Wykład: „Roboty – od Edukacji do Przemysłu” - dr Marcin Paprocki z Instytutu Fizyki UMK. 

Program spotkania | Rejestracja

 

Data: 18 maja 2017 r.

Miejsce: Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej

Wykład: „Jak myśli inżynier?” dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek - prodziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Program spotkania | Rejestracja

 

Data: 23 maja 2017 r.

Miejsce: Akademia Młodych Odkrywców (przy Politechnice Wrocławskiej)

Program już niedługo | Rejestracja

 


Liczba miejsc ograniczona!

Zgłoszenia należy nadsyłać pod adres lukasz.derda@kopernik.org.pl
Organizatorzy opłacają koszty szkolenia, przerwę kawową i posiłek w trakcie warsztatów.