Aktualności

3. Spotkanie Partnerów programu KMO

6 i 7 lipca odbyło się już trzecie spotkanie partnerów naszego programu. Tym razem obradowaliśmy w Łodzi, w siedzibie Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej. Stawili się przedstawiciele dziewięciu partnerów regionalnych, trzech ogólnopolskich i jednego ds współpracy zagranicą. Nasza sieć staje się coraz mocniejsza i efektywna. To dobra wiadomość dla Opiekunów. Jesteście w dobrych rękach!

Głównym celem spotkania było zaplanowanie działań w nowym roku szkolnym. Powstał imponujący kalendarz, który partnerzy zaprezentują Opiekunom ze swoich regionów na VIII Forum KMO. Ponadto, dyskutowaliśmy w czterech grupach na temat współpracy w sieci oraz jej działania, uczenia się uczniów i nauczycieli w programie KMO oraz upowszechniania idei KMO. Starczyło również czasu na wymianę doświadczeń partnerów w pracy dla Opiekunów – organizacji pikników regionalnych, forów regionalnych i warsztatów.

Ustaliliśmy, że dobrą praktyką wspierania pracy Opiekunów w klubach są regularne spotkania w siedzibie partnera. Kilku partnerów już takie spotkania organizuje i mamy nadzieję, że wkrótce stanie się to powszechną praktyką. Zachęcamy Was do sprawdzenia czy w Waszych regionach takie spotkania się odbywają i do brania w nich udziału. Zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego, a przede wszystkim spotkać innych Opiekunów, częściej niż raz w roku na Forum.

Na koniec dobra wiadomość dla Opiekunów z Mazowsza. Na pierwsze spotkanie regionalne zapraszamy Was do CNK już w połowie września. Dokładny termin wkrótce.

Zuzanna Michalska

Data dodania: 24.07.2019 Autor: KMO Data wydarzenia: 06.07.2019 Miasto: Łódź