Aktualności

Inspiratorium - zaczynamy już 29 kwietnia

Data dodania: 23.04.2019 Autor: KMO

Rusza kolejna edycja Inspiratorium - projektu dla nauczycieli zainteresowanych metodami pracy z dziećmi zdolnymi (i nie tylko) oraz własnym rozwojem. Unikalna okazja do stania się częścią liczącej niemal 40 lat społeczności Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Data wydarzenia: 29.04.2019 - 29.04.2019 Miasto:

Zmiana regulaminu strony internetowej KMO

Data dodania: 23.04.2019 Autor: KMO

W maju ulega zmianie regulamin strony internetowej KMO, związany z dostosowaniem się do nowych przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami i zaakceptowanie nowego regulaminu.

KMO w terenie - Przedszkola ( wydarzenie odwołane)

Data dodania: 17.04.2019 Autor: KMO

Chcesz wybrać się w podróż, po głębinach pracy zgodnie z ideą KMO na zajęciach z dziećmi w wieku przedszkolnym? Chcesz uczestniczyć w spotkaniu refleksyjnych przyjaciół? Zmierzyć się ze swoją kreatywnością poszukując odpowiedzi na dziecięce pytania? A może wspiąć się na wyżyny budowania strategii w procesie gamifikacji? Wszystko to, oraz koleżanki i koledzy Opiekunowie Klubów Młodych Odkrywców z Chełma czekają na Ciebie. Czy podejmiesz wyzwanie? Zapraszamy Opiekunów KMO pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym na pierwsze KMO w Terenie. Do zobaczenia :) 

Data wydarzenia: 25.05.2019 - 25.05.2019 Miasto: Depułtycze k. Chełma

Warsztaty "Pytania dobrej jakości" w Warszawie

Data dodania: 08.04.2019 Autor: KMO

Już 16 maja zapraszamy wszystkich Opiekunów KMO z województwa mazowieckiego na popołudniowe warsztaty o pytaniach.

Data wydarzenia: 16.05.2019 - 16.05.2019 Miasto: Warszawa

Kim jest nauczyciel, Opiekun KMO?

Data dodania: 02.04.2019 Autor: KMO

Czy Opiekunowie KMO różnią się od innych nauczycieli, a jeśli tak, to czym? Czy jest ich więcej w jakimś województwie, czy są w podobnym wieku? Czy przenoszą swoje doświadczenia z zajęć w klubach na lekcje czy raczej nie? Mam do Państwa wielką prośbę o wypełnienie załączonej ankiety. Posłuży mi ona do stworzenia fotografii wspaniałej grupy społecznej, jaką są edukatorzy prowadzący ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży.

Konferencja w Norymberdze dla nauczycieli posługujących się językiem niemieckim

Data dodania: 26.03.2019 Autor: Administrator

Partner programu KMO, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, współpracujący z Deutsche Telekom Stiftung w programie Akademia Młodego Inżyniera, zaprasza zarejestrowanych Opiekunów KMO na konferencję, która odbędzie się 10-11 maja w Norymberdze. Mamy kilka miejsc, termin zgłoszeń upływa 1 kwietnia.

KMO w przedszkolach

Data dodania: 26.03.2019 Autor: Administrator

Prowadzisz (lub kiedykolwiek prowadziłeś/-aś) KMO w przedszkolu? Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zaplanować poradnik dla Opiekunów Klubów pracujących w przedszkolach. W materiale znajdą się między innymi pomysły na działania i scenariusze doświadczeń.

Szkolimy trenerów KMO

Data dodania: 26.03.2019 Autor: KMO

Szkolenie trenerów partnerów regionalnych programu KMO trwało 3 dni, objęło 18 osób i było niezwykle intensywne. Uczestnicy uczyli się równolegle: rozumienia idei KMO, scenariusza warsztatów "Jak prowadzić klub" oraz metod prowadzenia szkoleń dla dorosłych.

Ruszają zgłoszenia na drugą edycję programu Inspiratorium

Data dodania: 26.03.2019 Autor: KMO

Inspiratorium to program stworzony przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – partnera merytorycznego KMO przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. W tym roku w ramach programu planowane są dwie wizyty studyjne, obóz naukowy i wakacyjne spotkania interdyscyplinarne, oraz dwa spotkania w Warszawie.

Konkurs Konstruktorów Marzeń rozstrzygnięty!

Data dodania: 25.03.2019 Autor: KMO

Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń na minigrantowy konkurs, w którym aplikować można było o fundusze na stworzenie i wyposażenie Warsztatu Przestrzeni Twórczej (makerspace) oraz realizację projektu konstruktorskiego. Pora na podane wyników.

kalendarz wydarzeń