Aktualności

Wielkie żarcie – zapraszamy na warsztaty i do kolejnej edycji Badaczy KMO

Data dodania: 24.11.2022 Autor: KMO

Projekty badawcze to działanie coraz popularniejsze w Klubach Młodego Odkrywcy. Dzięki nim klubowicze lepiej poznają metodę badawczą, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, uczą się pracy zespołowej i komunikacji, stają się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i sprawczy. To również dobry sposób na przybliżenie dzieciom i młodzieży wyzwań na styku nauki i społeczeństwa. W tym roku zapraszamy kluby do zagłębienia się w fascynujące i wszechobecne zjawisko powodujące wielkie straty materialne i finansowe – korozję. 3 grudnia organizujemy w Centrum Nauki Kopernik warsztaty dla opiekunów zainteresowanych kolejną edycją Badaczy KMO pt. „Wielkie żarcie”.

Data wydarzenia: 03.12.2022 -03.12.2022 Miasto: Warszawa

Laureaci konkursu Regiony KMO

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Wiemy już, którzy partnerzy regionalni sieci KMO dostaną dofinansowanie na działania dla opiekunów KMO. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, szkolenia, spotkania, konferencje i projekty dla opiekunów i klubowiczów KMO.

Wszystko gra. Niecodzienne instrumenty - warsztaty cz. II

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Zapraszamy opiekunów KMO na drugie warsztaty wokół dźwięku i muzyki prowadzone przez Michaela Bradkego, niemieckiego muzyka i pedagoga, twórcę wystawy czasowej "GraMY-WYgramy". Tym razem stworzymy Powietrzną Orkiestrę - zajmiemy się instrumentami wydającymi dźwięki w wyniku ruchu w powietrzu, inspirowanymi tradycyjnymi instrumentami z różnych stron świata. Nie zabraknie oczywiście odniesień do fizyki. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno uczestnicy części I, jak i nowi opiekunowie.

Data wydarzenia: 04.12.2022 -04.12.2022 Miasto: Warszawa

KMO na 26. Pikniku Naukowym - zapowiedź konkursu

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Znajdziecie na niej najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy oraz spotkacie instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe. Jak co roku zapraszamy Kluby Młodego Odkrywcy do przygotowania swojego programu i podzielenia się naukowymi pasjami z odwiedzającymi.

Znamy Mistrzów KMO 2022!

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Na tegorocznym Forum KMO poznaliśmy 12 mistrzowskich klubów.

CZYM JEST KMO?

Program Klub Młodego Odkrywcy to zajęcia edukacyjne, pozalekcyjne, dla dzieci i młodzieży polegające na wspólnym, osobistym poznawaniu świata nauki przez doświadczanie.

dowiedz się więcej

Zakładam klub

Dołącz do nas i załóż klub.

Załóż klub

Mapa klubów

Znajdź lokalizację oraz dane klubu.

ZNAJDŹ klub