Aktualności

Kim jest nauczyciel, Opiekun KMO?

Czy Opiekunowie KMO różnią się od innych nauczycieli, a jeśli tak, to czym? Czy jest ich więcej w jakimś województwie, czy są w podobnym wieku? Czy przenoszą swoje doświadczenia z zajęć w klubach na lekcje czy raczej nie? Mam do Państwa wielką prośbę o wypełnienie załączonej ankiety. Posłuży mi ona do stworzenia fotografii wspaniałej grupy społecznej, jaką są edukatorzy prowadzący ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży.

Szanowni Państwo,

jesteście społecznością Opiekunów w programie Klub Młodego Odkrywcy koordynowanym przez Centrum Nauki Kopernik. KMO to nie tylko dobre pomysły na towarzyszenie dzieciom i młodzieży w samodzielnym odkrywaniu świata czy możliwość wymiany doświadczeń z podobnymi do siebie zapaleńcami, ale również ciekawe zjawisko społeczne. W 2018 roku CNK wraz z Uniwersytetem SWPS dołączyło do programu doktoratów wdrożeniowych zainicjowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od października mam przyjemność studiować na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na kierunku socjologia i planować pracę badawczą na temat aktywnych nauczycieli na przykładzie Opiekunów KMO. W związku z tym, mam do Państwa wielką prośbę o wypełnienie załączonej ankiety. Posłuży mi ona do stworzenia fotografii wspaniałej grupy społecznej, jaką są edukatorzy prowadzący ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Czy Opiekunowie KMO różnią się od innych nauczycieli, a jeśli tak, to czym? Czy jest ich więcej w jakimś województwie, czy są w podobnym wieku? Czy przenoszą swoje doświadczenia z zajęć w klubach na lekcje czy raczej nie? Ta fotografia przyczyni się również do stworzenia narzędzi edukacyjnych przydatnych dla wszystkich edukatorów w jeszcze lepszym pomaganiu uczniom się uczyć. Ankieta jest wnikliwa, a niektóre pytania zaskakujące. Mam nadzieję, że mimo to, poświęcą mi Państwo około 20 minut. Będę ogromnie wdzięczna za przejście wszystkich pytań do końca i szczerość. Tutaj, podobnie jak w klubach, nie ma złych odpowiedzi i wszystkie są ważne. Oczywiście ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi użyję wyłącznie do stworzenia zbiorczego zestawienia statystycznego. I można ją wypełnić na smartfonie 🙂 Wypełnij od razu, tutaj jest link do ankiety.

A jeśli nie masz w tej chwili 20 minut, to zrób to bardzo proszę do 16 kwietnia. Obiecuję, że umieszczę podsumowanie wyników na naszej stronie.

Z poważaniem,

Zuzanna Michalska

Koordynatorka programu KMO w Centrum Nauki Kopernik

zuzanna.michalska@kopernik.org.pl

PS

Nawiązując do dobrej tradycji z naszych warsztatów pozwoliłam sobie dla uproszczenia sprawy stawiać pytania w 2 osobie liczby pojedynczej. Mam nadzieję, że nie będzie to Państwu przeszkadzać.

 

 

Data dodania: 02.04.2019 Autor: KMO