Новости

Znasz to uczucie, kiedy widzisz jakiś problem i zastanawiasz się co można byłoby z nim zrobić? Twój mózg uruchamia nowe procesy, aby poradzić sobie z rozwiązaniem tej drażniącej sytuacji. Chcesz, aby ten problem zniknął, przestał istnieć, bo wiesz, że można się nim zająć, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. Nie tym razem, bo ogłaszamy konkurs grantowy Konstruktorów Marzeń! 

Znajdź DOWOLNY problem w swojej okolicy (klasie, szkole, terenie przed szkołą, mieście, gminie) i zastanów się, jak możesz go rozwiązać przy użyciu własnoręcznie zbudowanego Narzędziownika. Problem nie musi być rozwiązany całkowicie, ważne aby go przynajmniej ograniczyć, tak żeby stał się mniej dokuczliwy.

Przykład? Wyobraź sobie, że masz w klasie zanieczyszczone powietrze. Wietrzenie nic nie daje, bo za oknem panuje gryzący smog. Rozwiązaniem tego problemu może być zbudowanie oczyszczacza powietrza. A może dokucza Wam hałas na szkolnym korytarzu? Własnej konstrukcji ścianki wygłuszające z systemem pomiaru poziomu głośności mogą być świetnym rozwiązaniem. Macie wolne miejsce w szkolnym ogródku, ale nic nie chce tam rosnąć? Spróbujcie budowy stacji kontroli parametrów wegetacji roślin z systemem automatycznego podlewania! A może zastanawiacie się jak zmniejszyć objętość wyrzucanych śmieci i macie w głowie świetny pomysł na zgniatarkę do butelek? Każdy problem można rozwiązać na wiele sposobów. Wszystko zależy od Was!

Jaki jest grant  i co trzeba zrobić, aby go dostać? Zajrzyj na stronę Konstruktorów Marzeń. Zgłoszenia do 08.03.2020!

Дата добавления: 12.02.2020 Автор: Administrator