About Us

Akademia KMO - nasze webinaria eksperckie

Data dodania: 12.09.2023 Autor: KMO

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Akademii KMO – serii 9 comiesięcznych spotkań w międzynarodowym gronie opiekunów, partnerów i trenerów. Będziemy spotykać się regularnie – w każdą drugą lub trzecią środę miesiąca o godzinie 18:00, żeby razem eksperymentować, poznawać się i uczyć się od siebie nawzajem. Początek już 27.09.

Data wydarzenia: 27.09.2023 Miasto:

Razem dla lepszej przyszłości z KMO - przedłużenie konkursu

Data dodania: 11.09.2023 Autor: KMO

Trwają konkursy dla opiekunów KMO na działania włączające uczniów z Ukrainy w aktywności Klubów Młodego Odkrywcy na Górnym Śląsku oraz Mazowszu. Wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych do 27 września 2023 r. Dopracowujcie swoje zgłoszenia, a jeśli macie pytania, skontaktujcie się z nami.

Spotkanie w Majsterni na początek roku szkolnego - KMO Mazowsze

Data dodania: 08.09.2023 Autor: KMO

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wraz z nim nadchodzą kolejne wydarzenia i projekty programu KMO oraz okazje do spotkań i wspólnych działań klubów. Na rozgrzewkę zapraszamy opiekunów i opiekunki KMO z Mazowieckiego do Majsterni w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zmierzymy się z kilkoma ciekawymi zadaniami i porozmawiamy o działaniach KMO w nadchodzących miesiącach.

Data wydarzenia: 13.09.2023 -13.09.2023 Miasto: Warszawa

Witaj w Klubie - warsztaty dla nauczycieli i edukatorów z Mazowieckiego

Data dodania: 01.09.2023 Autor: KMO

W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.

Data wydarzenia: 23.09.2023 -23.09.2023 Miasto: Warszawa

Razem dla lepszej przyszłości z KMO - konkurs na inicjatywy wspierające integrację międzykulturową

Data dodania: 21.08.2023 Autor: KMO

Prowadzisz Klub Młodego Odkrywcy na Mazowszu lub Śląsku? Chcesz, by dołączyły do Was dzieci z Ukrainy? Pomyśl o zajęciach wspierających integrację i weź udział w konkursie. Wystarczy opisać swój pomysł i wypełnić formularz.

Poradnik do edukacji międzykulturowej

Data dodania: 18.08.2023 Autor: KMO

Dzielimy się z Wami ciekawym materiałem na temat edukacji międzykulturowej powstałym w ramach projektu Razem dla lepszej przyszłości i finansowanym przez Fundację Deloitte. Poradnik napisała Dominika Cieślikowska, trenerka współprowadząca warsztaty dla uczestników projektu Razem w edycji 2022/2023, w której wzięło udział kilkadziesiąt klubów KMO z całej Polski. Wkrótce kolejna edycja.

Testowanie scenariuszy zajęć matematycznych - Warszawa i okolice

Data dodania: 18.08.2023 Autor: KMO

Zapraszamy do udziału w testowaniu nowych scenariuszy zajęć matematycznych! Jeden dotyczy parkietaży, drugi szacowania. Szukamy szkół podstawowych z Warszawy i okolic, które przeprowadzą lekcje matematyki z wykorzystaniem zaproponowanych scenariuszy w klasach 5-8. Scenariusze powstają w Centrum Nauki Kopernik, w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

5. edycja konkursu Mistrzowie KMO!

Data dodania: 16.08.2023 Autor: KMO

Do 6 października czekamy na zgłoszenia do konkursu. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy i wysłać go do nas. Każdy z nagrodzonych 5 klubów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1700 złotych.

Przewodnik po materiałach edukacyjnych Kopernika

Data dodania: 15.08.2023 Autor: KMO

Zainteresowania i pomysły na działania klubowiczów i opiekunów KMO są bardzo różnorodne. Przedstawiamy Wam krótki przewodnik po materiałach edukacyjnych Centrum Nauki Kopernik, które możecie wykorzystać planując kolejne aktywności. Życzymy ciekawej i twórczej edukacyjnej przygody!

Więcej niż uprawnienia nauczycielskie. Edukacyjna moc od Szkoły Edukacji.

Data dodania: 10.07.2023 Autor: KMO

Dobry nauczyciel musi mieć moc. Moc dzielenia się wiedzą, nawiązywania relacji, moc autorefleksji i skutecznej współpracy. Właśnie takich pedagogów przygotowuje Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, partner programu Klub Młodego Odkrywcy. Trwa rekrutacja na rok 2023/24.

kalendarz wydarzeń