About Us

Akademia KMO - ostatnia przed wakacjami!

Data dodania: 30.05.2023 Autor: KMO

6 czerwca o 18:00 ostatnia przed wakacjami porcja KMO-wych inspiracji!

Nadchodzi 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Data dodania: 19.05.2023 Autor: KMO

Spotykamy się już 27 maja na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie, od godziny 11 do 20. W tym roku tematem przewodnim są rewolucje naukowe. Przyjrzycie się kamieniom milowym w rozwoju nauki w doborowym towarzystwie ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Jak co roku KMO będzie miało swoje stoisko w namiocie organizatorów. Odwiedź nas koniecznie i poznaj 12 Klubów Młodego Odkrywcy z Polski, Armenii, Gruzji, Ukrainy i Rumunii, które od stycznia opracowują swoje pokazy. Przeczytajcie, co kluby przygotowały w tym roku!

Data wydarzenia: 27.05.2023 -27.05.2023 Miasto: Warszawa

Jak i czego uczymy się w KMO?

Data dodania: 10.05.2023 Autor: KMO

Uważasz, że eksperymentowanie na zajęciach szkolnych zajmuje zbyt wiele czasu i dezorganizuje lekcje? A może eksperymentujesz z uczniami na lekcjach, bierzesz wspólnie z nimi udział w konkursach i piknikach (albo masz taki zamiar) i chcesz porozmawiać o tym, co z tego wynika dla procesu uczenia się? Szukasz argumentów do dyskusji z dyrekcją i rodzicami o konieczności zmiany powszechnych praktyk szkolnych opartych na przywiązaniu do ocen, podręczników i zeszytów ćwiczeń, klasówek i prac domowych? Zapraszamy do rozmowy teoretyków edukacji i dydaktyki z praktykami.

Data wydarzenia: 24.05.2023 -24.05.2023 Miasto: Warszawa

Kalendarz pikników i festiwali naukowych KMO

Data dodania: 09.05.2023 Autor: KMO

Drodzy Opiekunowie, sezon pikników i festiwali naukowych się rozkręca, przed nami weekendy pełne emocji i wspólnego eksperymentowania. Stwórzmy kalendarz wydarzeń popularyzujących eksperymentowanie i naukę, organizowanych przez Was i Wasze kluby, odwiedzajmy wzajemnie i spotykajmy przy ulubionych doświadczeniach, eksperymentach i pokazach.

VIII Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy

Data dodania: 08.05.2023 Autor: KMO

Po raz kolejny Kluby Młodego Odkrywcy z Warszawy i okolic organizują wspólny piknik naukowy. Inicjatywa zawiązała się na jednym z forów KMO i od tego czasu pikniki odbywają się niemalże co roku, za każdym razem w innej szkole. Doświadczenia przygotowane do tegorocznej edycji pikniku dotyczą zmysłów i tego, co dzięki nim możemy odebrać i poznać. Na stanowiskach klubów oraz gości będzie można poeksperymentować m.in. z dźwiękiem, obrazem czy strukturą materiałów. Przyjdźcie ze swoimi klubowiczami i klubowiczkami!

Data wydarzenia: 13.05.2023 -13.05.2023 Miasto: Warszawa

Pomiar kapitałów psychospołecznych

Data dodania: 05.05.2023 Autor: KMO

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z darmowego narzędzia mierzącego kapitały psychospołeczne, udostępnionego nam w ramach współpracy przy programie KMO przez panią profesor Izabelę Grabowską i panią doktor Agatę Jastrzębowską-Tyczkowską

Konkurs na eksperyment matematyczny

Data dodania: 05.05.2023 Autor: KMO

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Białymstoku oraz Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku ogłaszają trzecią edycję Konkursu na Eksperyment Matematyczny. Konkurs w tym roku ma charakter międzynarodowy. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy chcą poznawać matematykę poprzez wykonywanie pracy badawczej.

Data wydarzenia: 21.05.2023 Miasto: Białystok

Doświadczenie to za mało - warsztaty dla opiekunów KMO

Data dodania: 28.04.2023 Autor: KMO

Na tych warsztatach nie pokażemy serii pomysłów, a skupimy się na metodzie badań na przykładzie jednego doświadczenia. Obiecujemy, że nie będziecie mogli się od niego oderwać! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać zarówno swój warsztat pracy naukowej, jak i prowadzenia uczniów przez samodzielne projektowanie eksperymentów.

Badacze KMO w Koperniku - podsumowanie projektu "Wielkie żarcie"

Data dodania: 28.04.2023 Autor: KMO

Badacze KMO to coroczne działanie, w ramach którego kluby opracowują i realizują projekty badawcze w zaproponowanym przez Centrum Nauki Kopernik obszarze tematycznym. Klubowicze i klubowiczki eksplorują kolejne zjawiska oraz rozwijają kompetencje badawcze i społeczne. W tegorocznej edycji 20 klubów z województwa mazowieckiego pracowało nad tematem korozji. 24 kwietnia – w Dniu Świadomości Korozyjnej – spotkaliśmy się z klubami na podsumowaniu ich działań badawczych w Centrum Nauki Kopernik.

Akademia KMO - kolejne spotkanie

Data dodania: 17.04.2023 Autor: KMO

Kosmos i popiół, Ostrołęka i Bolnisi, Polacy i Gruzini – takie połączenia tylko w KMO!

kalendarz wydarzeń