Aktualności

Latające kubki, katapulty, żyroskopy i zabawkowe bączki. 11 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie odbędzie się IX Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy pod hasłem przewodnim „Tajniki mechaniki”.

Kiedy: sobota 11 maja 2024 w godzinach 10:00-12:00

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 157 im. Adama Mickiewicza, ul. Tyniecka 25, Warszawa

Odwiedzający będą mieli okazję zbudować własną katapultę i wziąć udział w zawodach strzeleckich. Sprawdzą, jak działają maszyny oparte na mechanizmie hydraulicznym. Poznają obiekty wykorzystujące zasadę działania żyroskopów. Przy pomocy latających kubków zgłębią zasady aerodynamiki. Zbadają intrygujące zjawiska przyrodnicze. To tylko nieliczne spośród zaplanowanych atrakcji.

Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy to wspólna inicjatywa opiekunek klubów z Warszawy, zapoczątkowana na jednym z forów KMO. Kluby biorące udział w wydarzeniu przygotowują swoje stanowiska z doświadczeniami i eksperymentami dotyczącymi wybranego tematu. Tegorocznym tematem jest „mechanika” i wszystko, co jest z nią związane. Na Pikniku zaprezentuje się 10 klubów ze szkół podstawowych i przedszkoli z Warszawy i okolic: Wulkany Energii, Szaleni Chemicy, KMO z Didasko, Akademia Pana Kleksa, Kolumbus, Smykowi Odkrywcy, Eksploratorzy przyrody, Skarby Pobliża, Zielona-Akademia, Odkrywcy dziewiątki. W wydarzeniu wezmą udział także: Koło Naukowe Nanorurki z Wydziału Fizyki UW, Instytut Fizyki PAN i Centrum Nauki Kopernik.

 

Data dodania: 08.05.2024 Autor: KMO Data wydarzenia: 11.05.2024 Miasto: Warszawa, Tyniecka 25