Niech żyje 2018 - zaczynamy od inspiracji

Powrót

Wszystkim Opiekunom i Przyjaciołom KMO życzymy Szczęśliwego Nowego Roku 2018. Dla chętnych mamy prezent - zaproszenie do udziału w bezpłatnym programie wspierania nauczycielskich pasji: INSPIRATORIUM

Inspiratorium to program stworzony przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Centrum Nauki „Kopernik” przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. KFnrD chce w nim dać wybranym nauczycielom szansę na rozwinięcie ich pasji i umiejętności, po to, żeby umieli lepiej te pasje i zdolności odkrywać u swoich uczniów.

Na 2018 rok zaplanowano pilotażową odsłonę programu:

 2 trzydniowe (piątek-niedziela) spotkania w Warszawie obejmujące wizyty w różnych placówkach Uniwersytety Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk (w zależności od zainteresowań uczestników), spotkania z naukowcami, seminaria i zajęcia integracyjne.

 2 pięciodniowe wizyty studyjne na zajęciach organizowanych w ramach Programu pomocy wybitnie zdolnym. Zapraszamy na Wielodyscyplinarny obóz naukowy do Serocka (przełom kwietnia i maja) i Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne do Sejn (w sierpniu). Program przewiduje możliwość hospitowania zajęć warsztatowych i wykładów a także spotkania w gronie nauczycieli ze współpracownikami Funduszu.

Organizatorzy - KFnrD - ma nadzieję, że te spotkania pozwolą Opiekunom KMO na nowe spojrzenie na pracę w szkole i klubach, pomogą nawiązać kontakt z naukowcami i popularyzatorami nauki, pokażą różnorodne formy pracy z młodzieżą i aktywność samych młodych ludzi oraz pozwolą nawiązać kontakty z innymi nauczycielami pasjonatami z różnych stron Polski. Ale przede wszystkim liczą na to, że staną się źródłem inspiracji. Do programu zapraszają przede wszystkim nauczycieli pracujących z gimnazjalistami i licealistami oraz osoby z ośrodków oddalonych od placówek naukowych i kulturalnych.

Ulotka na temat programu do pobrania poniżej.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny dla uczestników: KFnrD finansuje koszty pobytu, dojazdu i materiałów. Wstępne zgłoszenia prosimy nadsyłać do 31 stycznia 2018 pod adres michal.mizera@fundusz.org . W odpowiedzi na zgłoszenie organizatorzy wyślą kwestionariusz z prośbą o uzupełnienie i odesłanie. Na tej podstawie do końca lutego podejmą decyzję o kwalifikacji do programu na rok 2018.

O naszych działaniach Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci można poczytać na stronie www.fundusz.org.

Dotychczas Opiekunowie KMO brali udział w obozach organizowanych dla podopiecznych Funduszu - w maju, w Serocku, i w sierpniu w różnych miejscowościach Polski. Po stokroć warto. Zach ęcamy do udziału zarówno początkujących Opiekunów, jak i tych, którzy już wiele przeżyli z KMO i szukają nowych inspiracji.

Michał Mizera, Zuzanna Michalska

Dokumenty do pobrania