Aktualności

Wielkie żarcie – zapraszamy na warsztaty i do kolejnej edycji Badaczy KMO

Data dodania: 24.11.2022 Autor: KMO

Projekty badawcze to działanie coraz popularniejsze w Klubach Młodego Odkrywcy. Dzięki nim klubowicze lepiej poznają metodę badawczą, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, uczą się pracy zespołowej i komunikacji, stają się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i sprawczy. To również dobry sposób na przybliżenie dzieciom i młodzieży wyzwań na styku nauki i społeczeństwa. W tym roku zapraszamy kluby do zagłębienia się w fascynujące i wszechobecne zjawisko powodujące wielkie straty materialne i finansowe – korozję. 3 grudnia organizujemy w Centrum Nauki Kopernik warsztaty dla opiekunów zainteresowanych kolejną edycją Badaczy KMO pt. „Wielkie żarcie”.

Data wydarzenia: 03.12.2022 -03.12.2022 Miasto: Warszawa

Laureaci konkursu Regiony KMO

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Wiemy już, którzy partnerzy regionalni sieci KMO dostaną dofinansowanie na działania dla opiekunów KMO. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, szkolenia, spotkania, konferencje i projekty dla opiekunów i klubowiczów KMO.

Wszystko gra. Niecodzienne instrumenty - warsztaty cz. II

Data dodania: 23.11.2022 Autor: KMO

Zapraszamy opiekunów KMO na drugie warsztaty wokół dźwięku i muzyki prowadzone przez Michaela Bradkego, niemieckiego muzyka i pedagoga, twórcę wystawy czasowej "GraMY-WYgramy". Tym razem stworzymy Powietrzną Orkiestrę - zajmiemy się instrumentami wydającymi dźwięki w wyniku ruchu w powietrzu, inspirowanymi tradycyjnymi instrumentami z różnych stron świata. Nie zabraknie oczywiście odniesień do fizyki. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno uczestnicy części I, jak i nowi opiekunowie.

Data wydarzenia: 04.12.2022 -04.12.2022 Miasto: Warszawa

KMO na 26. Pikniku Naukowym - zapowiedź konkursu

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Znajdziecie na niej najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy oraz spotkacie instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe. Jak co roku zapraszamy Kluby Młodego Odkrywcy do przygotowania swojego programu i podzielenia się naukowymi pasjami z odwiedzającymi.

Znamy Mistrzów KMO 2022!

Data dodania: 22.11.2022 Autor: KMO

Na tegorocznym Forum KMO poznaliśmy 12 mistrzowskich klubów.

Razem dla lepszej przyszłości: konkurs dla Partnerów regionalnych sieci KMO

Data dodania: 21.11.2022 Autor: KMO

Zapraszamy Partnerów regionalnych do udziału w konkursie na dofinansowanie działań w programie KMO łączących klubowiczów i uczniów z Polski i Ukrainy, a wszystkich opiekunów KMO ze szkół i bibliotek szkolnych, do udziału w warsztatach z integracji międzykulturowej realizowanych przez Fundację Szkoła z Klasą.

Data wydarzenia: 21.11.2022 Miasto:

Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

Data dodania: 31.10.2022 Autor: KMO

W październiku ruszyło największe w Polsce badanie zdrowia psychicznego wśród młodych i kampania edukacyjna. Organizatorem jest fundacja Martyny Wojciechowskiej. Prosimy o rozpowszechnianie informacji

Zapraszamy na XI Forum KMO

Data dodania: 14.10.2022 Autor: KMO

Forum KMO to doroczne spotkanie międzynarodowej społeczności Opiekunów, Klubowiczów i Partnerów, którzy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności rozwijają Program Klub Młodego Odkrywcy w Polsce, Gruzji, Ukrainie i Armenii. Jak refleksyjność Opiekunów może wpłynąć na budowanie sprawczości Klubowiczów – to przewodni temat tegorocznego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy 18 – 19 listopada do Centrum Nauki Kopernik. W tym roku, po dwuletniej przerwie, widzimy się znów na żywo!

Data wydarzenia: 18.11.2022 -18.11.2022 Miasto: Warszawa

Eksperymentuj z Adamem

Data dodania: 12.10.2022 Autor: KMO

Eksperymentowanie to podstawa działalności klubów. Opiekunowie i Opiekunki przez lata doskonalą się w tej sztuce, bo okazuje się, że jest to trudniejsze, niż się początkowo wydaje. Jak podążać za ciekawością Klubowiczów? Jak naprowadzać na dobry trop bez dawania gotowych rozwiązań? Jak podsumować to co się stało na zajęciach? Raz na dwa miesiące, będziemy spotykać się on-line w międzynarodowym gronie, żeby wspólnie eksperymentować i rozmawiać jak robić to lepiej, efektywniej i bardziej świadomie. Zapraszamy na pierwsze spotkanie cyklu.

Data wydarzenia: 19.10.2022 -19.10.2022 Miasto: online

Akademia KMO - webinaria dla wszystkich

Data dodania: 10.10.2022 Autor: KMO

Jedną z największych wartości KMO jest to, że tworzymy społeczność i możemy dzielić się nawzajem różnorodnymi doświadczeniami. W tym roku szkolnym przygotowaliśmy dla Was, Waszych znajomych i przyjaciół spotkania online, podczas których będziemy razem dyskutować, wzajemnie uczyć się od siebie i inspirować. Zapraszamy w każdą drugą lub trzecią środę miesiąca o godzinie 18.00.

kalendarz wydarzeń