Partnerzy w pigułce: ExploRes z Rzeszowa

Powrót

W 2018 roku KMO ma 9 partnerów regionalnych. Sprawdź, która instytucja działa najbliżej Twojego klubu, co oferuje w tym roku i pomyśl co moglibyście wspólnie zrobić.

Stowarzyszenie ExploRes to nasz pierwszy partner regionalny, z którym współpracujemy już od 2014 roku. Misją życiową prezesa Stowarzyszenia i jego spirytus movens, Tomasza Michalskiego, jest stworzenie w Rzeszowie Centrum Nauki. Mamy nadzieję, że mu się to uda!

Tomasz Michalski, doskonale znany wszystkim aktywnym Opiekunom z Podkarpacia, od lat koordynuje spotkania KMO w swoim regionie. W 2018 roku wspólnie z KMO CNK organizuje konferencję dla nauczycieli i dyrektorów szkół województwa podkarpackiego, która odbędzie się 23 lutego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współorganizatorem konferencji jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a jej celem promocja idei KMO i zachęcenie do zakładania nowych klubów. Zapisy dla osób z województwa podkarpackiego przez stronę kuratorium od 12 do 16 lutego.

Osoby, które po konferencji (i nie tylko) założą klub, będą mogły przejść szkolenie „Jak prowadzić klub”, które odbędzie się w Rzeszowie już w kwietniu.

W planach jest także regionalne spotkanie klubów. Zapraszamy również chętnych, doświadczonych opiekunów do udziału w panelu dyskusyjnym w czasie konferencji 23 lutego. Liczymy na pytania od uczestników, na które najlepiej odpowiedzą praktycy.

Poza tym, jak zwykle, zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie podkarpackie KMO do udziału w Pikniku Nauki EKSPLORACJE, 26 maja w Rzeszowie oraz Święcie Nauki (SPIN Day) 10 listopada. ExploRes na pewno wymyśli coś specjalnego.

Zuzanna Michalska