Aktualności

E-laboratoria: ciekawa oferta od CNK i innogy Polska dla KMO

Oferujemy 2 zajęcia w e-laboratorium CNK dla dwóch Opiekunów KMO i ich klas (po jednej na Opiekuna). 45-minutowe zajęcia odbędą się w drugiej połowie maja w bloku czasowym/godzinowym 9-13. Sponsorem akcji jest innogy Polska, Partner Centrum Nauki Kopernik oraz Wyłączny Partner Teatru Wysokich Napięć CNK

E-Laboratorium to interaktywne zajęcia praktyczne, prowadzone przez zespół Laborantów Kopernika. Podczas zajęć on-line, uczestnicy wykonują doświadczenia według instrukcji prowadzących, na bazie materiałów, które przygotowują sami zgodnie z przekazaną wcześniej listą. Są to przedmioty, które można znaleźć w domu, czasem wymagają zakupu w aptece, sklepie papierniczym czy markecie budowlanym.

GŁÓWNY FORMAT ZAJĘĆ: Streaming na żywo prowadzony przez Laborantów CNK. Prowadzący i uczestnicy widzą się nawzajem, dyskutują oraz mogą czatować.
LOKALIZACJA: Miejscem wykonywania doświadczeń może być dom uczestnika lub szkolna sala.
LICZBA UCZESTNIKÓW: 15 – 30 osób na pojedyncze zajęcia. Prosimy, aby nauczyciel był obecny podczas zajęć i kontrolował listę uczestników.

DEDYKOWANI UCZESTNICY: dzieci i młodzież szkolna.
GODZINY: 9:00 – 13:00.
CZAS TRWANIA: 35 – 40 minut.

WYMAGANIA TECHNICZNE:
• Komputer z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem
• Realizacja w programie Microsoft Teams (aplikacja rekomendowana, alternatywą są Google Classroom i Zoom)

BEZPIECZEŃSTWO: Wszystkie doświadczenia są bezpieczne. W przypadku mniejszych dzieci niektóre eksperymenty mogą wymagać pomocy kogoś dorosłego, gdyż wymagają precyzji.

Oferta e-Laboratoriów w laboratoriach biologicznym (oferta dla klas 1-3 oraz 4-8) i fizycznym (oferta dla klas 6-8) znajduje się w załączonych plikach.

Czekamy na zgłoszenia pod adresem e-mail: kmo@kopernik.org.pl od 12 maja, od godz. 9.00, obowiązuje kolejność zgłoszeń oraz dopasowanie do grafiku Laboratoriów CNK.

 

Data dodania: 12.05.2021 Autor: Administrator