Aktualności

Spotkanie partnerów sieci KMO

Data dodania: 29.05.2020 Autor: KMO

28 maja odbyła się pierwsza część spotkania partnerów sieci KMO w roku 2020. Rozmawialiśmy w dwóch turach (przed południem i wieczorem) na Teams. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele 11 partnerów regionalnych

Data wydarzenia: 28.05.2020 - 28.05.2020 Miasto: Warszawa

X Przedszkolny Festiwal Nauki w Akademii Przygody

Data dodania: 29.05.2020 Autor: KMO

Piknik naukowy na świeżym powietrzu, stoiska i pokazy zaprzyjaźnionych klubów i instytucji, przedszkolaki i uczniowie – tak co roku wyglądało święto młodych odkrywców w podwarszawskim Legionowie. W obecnej sytuacji jubileuszowy X Przedszkolny Festiwal Nauki Klubów Młodego Odkrywcy odbędzie się w nowej, wirtualnej formule. Na pewno również będzie ciekawie!

Data wydarzenia: 01.06.2020 - 01.06.2020 Miasto: Legionowo

Bank pomysłów i podpowiedzi - spotkanie opiekunów KMO za nami

Data dodania: 26.05.2020 Autor: KMO

19 maja ponad 50 opiekunów spędziło wieczór na wirtualnym spotkaniu poświęconym angażującym metodom i narzędziom pracy z uczniami i klubowiczami przez Internet. Nie zabrakło na nim dobrych praktyk i pomysłów, jak w zajęcia zdalne wpleść doświadczenia, zarówno wykonywane samodzielnie przez dzieci i młodzież, jak i w formie nagrań, np. Centrum Nauki Kopernik.

Spotkanie opiekunów KMO on-line

Data dodania: 13.05.2020 Autor: KMO

Drodzy Opiekunowie, wiemy, że jesteście zmęczeni, pracujecie dwa razy tyle co przed pandemią, macie awersję do komputera i jesteście przebodźcowani dziesiątkami materiałów, które wylewają się z sieci. Mimo to, zapraszamy na drugie spotkanie opiekunów KMO on-line. Organizatorem spotkania jest Centrum Nauki Kopernik.

Data wydarzenia: 19.05.2020 - 19.05.2020 Miasto: Warszawa

Forum w czasach zarazy

Data dodania: 12.05.2020 Autor: KMO

To była trudna decyzja i czujemy się z tym źle. Czasami jednak lepiej od razu mężnie spojrzeć sytuacji w oczy, niż zwlekać do ostatniej chwili. Przy tak dużej liczbie niewiadomych zdecydowałyśmy, że tegoroczne Forum KMO odbędzie się on-line

KMO na Facebooku

Data dodania: 11.05.2020 Autor: KMO

Nie mamy teraz żadnych wydarzeń na żywo, ale za to więcej piszemy na Facebooku. Znajdziecie tam inspiracje od innych Opiekunów, a także komunikaty na temat wydarzeń on-line i materiałów udostępnianych przez partnerów KMO z całej Polski.

E-pomoce od partnerów regionalnych

Data dodania: 08.05.2020 Autor: KMO

Zasoby wspierające edukację zdalną zarówno w Centrum Nauki Kopernik, jak i u naszych partnerów wspierających kluby w innych regionach wciąż rosną. Przedstawiamy zestawienie materiałów otrzymanych w ostatnich tygodniach.

Studenci z PROJEKTORa dla dzieci, rodziców i nauczycieli

Data dodania: 08.05.2020 Autor: KMO

Trudne czasy wyzwalają również energię społeczną i kreatywność. Studenci różnych kierunków związani z programem "PROJEKTOR - wolontariat studencki" postanowili wesprzeć dzieci, rodziców i nauczycieli tworząc krótkie filmiki prezentujące zagadnienia ze swoich dziedzin. Korzystajcie!

KMO bez granic

Data dodania: 06.05.2020 Autor: KMO

Pierwsze polsko-gruzińskie webinarium wymiany dobrych praktyk w programie KMO zorganizowane wspólnymi siłami CNK i naszego partnera ds. rozwoju programu na wschodzie, Fundacji Szkoła z Klasą, przeszło do historii. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Data wydarzenia: 16.04.2020 - 16.04.2020 Miasto: Warszawa

Jak przekształcić grecki krzyż w kwadrat? - propozycja zajęć matematycznych

Data dodania: 04.05.2020 Autor: Uniwersytet w Białymstoku

Tym razem proponuję zagadnienie, które może być rozpatrywane zarówno przez uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Proponowany materiał stanowi fragment mojego (Anny Rybak) artykułu "Strategia czynnościowego nauczania matematyki drogą do budowania pojęć matematycznych przez uczniów" przygotowanego dla Państwowego Uniwersytetu im. A. Puszkina w Brześciu, Republika Białoruś, w którym dzielę się swoimi doświadczeniami z prowadzenia KMO w kontekście wykorzystania strategii czynnościowego nauczania matematyki zarówno do inspirowania uczniów do samodzielnego odkrywania matematyki, jak też ułatwienia im rozumienia i uczenia się matematyki "szkolnej".

kalendarz wydarzeń