Aktualności

7. spotkanie Akademii KMO - Mierzyć można wszystko!

Data dodania: 22.04.2024 Autor: KMO

Już we wtorek 23 kwietnia o godzinie 18:00 spotykamy się ponownie, żeby wspólnie eksperymentować.

Wspólne eksperymentowanie – sposób na integrację dzieci z Polski i Ukrainy w Klubach Młodego Odkrywcy

Data dodania: 26.03.2024 Autor: KMO

Do Centrum Nauki Kopernik przybyli z Mazowsza „Poszukiwacze i Odkrywcy”, „Tropiciele”, „Eksploratorzy przyrody”. Ponad 160 dzieci i młodzieży z Klubów Młodego Odkrywcy prezentowało swoje zainteresowania naukowe i badawcze. Odbyło się to w ramach projektu „Razem w KMO”, który wspiera integrację dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Akademia KMO - „Klimatyczne IBSE”

Data dodania: 11.03.2024 Autor: KMO

Marcowe spotkanie poprowadzą nasze trenerki KMO oraz ekspertki z MOEN w Bydgoszczy: dr Agnieszka Grzelakowska, Agnieszka Kołodziejska oraz Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska. Przedstawią nam i przybliżą metodę IBSE, będącą jednym z kluczowych fundamentów pracy w KMO.

Data wydarzenia: 20.03.2024 -20.03.2024 Miasto: On-line

Wyniki drugiej tury Konkursu dla opiekunów KMO na działania włączające uczniów z Ukrainy w aktywności KMO na Mazowszu

Data dodania: 28.02.2024 Autor: KMO

Z radością informujemy, że konkurs „Razem dla lepszej przyszłości”, wspierający proces integracji ukraińskich i polskich dzieci oraz ich rodzin, został rozstrzygnięty. Aż 15 opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy z Mazowsza otrzymało wyróżnienia i nagrody w konkursie!

Młodzi Odkrywcy Akustyki - zaproszenie do projektu

Data dodania: 27.02.2024 Autor: KMO

KFB Acustic wspólnie z Centrum Nauki Kopernik przygotowują ciekawy projekt edukacyjny związany z akustyką. Jego głównym rezultatem będzie wypracowanie 30 aktywnych ćwiczeń edukacyjnych, odnoszących się do różnych subdyscyplin akustycznych. Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe zainteresowane projektem.

Konkurs na Eksperyment Matematyczny

Data dodania: 20.02.2024 Autor: KMO

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Białymstoku oraz Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają do czwartej edycji.

Doświadczenie to za mało - warsztaty dla opiekunów KMO

Data dodania: 09.02.2024 Autor: KMO

Na tych warsztatach nie pokażemy serii pomysłów, a skupimy się na metodzie badań na przykładzie jednego doświadczenia. Zobaczycie, że nie będziecie mogli się od niego oderwać! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać zarówno swój warsztat pracy badawczej, jak i prowadzenia uczniów przez samodzielne wykonywanie eksperymentów.

Data wydarzenia: 02.03.2024 -02.03.2024 Miasto: Warszawa

Akademia KMO - „Pomiary i co dalej?”

Data dodania: 06.02.2024 Autor: KMO

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii KMO. Spotykamy się co miesiąc, żeby wspólnie eksperymentować, rozmawiać i uczyć się od siebie, jak jeszcze lepiej działać w klubie.

Data wydarzenia: 21.02.2024 -21.02.2024 Miasto: On-line

Konkurs na organizację 8. spotkania partnerów regionalnych programu KMO

Data dodania: 31.01.2024 Autor: KMO

Przed nami już 8. spotkanie spotkanie partnerów regionalnych. Przez trzy dni będziemy rozmawiać o naszych doświadczeniach, planować rozwój programu i sieci, nawiązywać współpracę. Ogłaszamy konkurs na organizację tego spotkania, przeznaczony dla partnerów regionalnych programu KMO.

Współpraca z szkołami w Niemczech przy projekcie STEAM

Data dodania: 30.01.2024 Autor: KMO

Trwa nabór na dofinansowanie polsko-niemieckich projektów STEAM. Możecie je składać przez stronę naszego partnera PNWM lub dołączyć do niemieckich nauczycielek, które mają już pomysły i szukają polskich partnerów.

kalendarz wydarzeń