Aktualności

Polsko-gruzińska współpraca w KMO

Wraz z Fundacją Szkoła z Klasą od marca zacieśniamy kontakty z KMO działającymi w Gruzji. Istnieje tam już 130 klubów. Podczas VII Forum KMO (16-17 listopada 2018) będziemy gościć pięciu tamtejszych regionalnych koordynatorów programu.

Ostatnia wizyta studyjna na Kaukazie była okazją do odbycia ważnych oficjalnych spotkań, m.in. na Uniwersytecie im. Ilii Czawczawadze, ale też przyjrzenia się pracy tamtejszych klubów. Gościliśmy na pikniku naukowym w Tbilisi, w którym wzięło udział 45 tamtejszych KMO.

– W planowaniu i organizowaniu pikniku naukowego w Tbilisi dużą rolę odegrała wizyta studyjna gruzińskiej koordynatorki na czerwcowym Pikniku Naukowym w Warszawie. Koordynatorka wykorzystał polskie doświadczenie i modele. Zaproszono również regionalnego partnera Centrum Nauki Kopernik – Uniwersytet w Białymstoku, Kluby Młodego Odkrywcy z województwa podlaskiego oraz animatorów z Heweliuszy Nauki – relacjonuje Megi Biliburi z Fundacji Szkoła z Klasą – partnera CNK ds. rozwoju programu KMO za granicą.

Jedna z regionalnych koordynatorek KMO w Gruzji – Nazi Chopikashvili, została wyróżniona jako jedna z 10 najlepszych nauczycielek w 2018 roku. Uroczystość była okazją do zaprezentowania programu KMO. Wydarzenie, na którym obecni byli m.in. gruziński premier i minister edukacji, transmitowane było przez 4 telewizje.

Więcej o KMO w Gruzji: Nauczyciele z Batumi w CNK, I Forum KMO w Tbilisi

Data dodania: 17.10.2018 Autor: KMO