Aktualności

VII Forum KMO – podsumowanie rejestracji

W ubiegły piątek tuż przed północą zakończyliśmy rejestrację na VII Forum KMO (16-17 listopada 2018), najważniejszą imprezę w kalendarzu naszego programu. Tegoroczne zapisy były wyjątkowe aż z trzech względów – po raz pierwszy odbyły się za pośrednictwem nowej strony internetowej oraz zbiegły się z wejściem w życie RODO i koniecznością ponownego pozyskania od Was zgód na przetwarzanie danych osobowych.

Na początek garść statystyk. W trakcie trwania rejestracji otrzymywaliśmy 224 zgłoszenia od Opiekunów. Spośród nich 88 (39 proc.) nigdy wcześniej nie było na Forum, a 9 dla odmiany (4 proc.) uczestniczyło we jego wszystkich wcześniejszych edycjach. Duży odsetek nowych osób dowodzi, że współpraca z partnerami regionalnymi i organizacja lokalnych konferencji przekłada się na popularność naszego programu. Najdłuższy stażem zapisany Opiekun prowadzi klub od 2004 roku, zaś najmłodszy założył go zaledwie 2 tygodnie przed uruchomieniem rejestracji. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z terenu Śląska i Mazowsza.

Więcej miejsc niż chętnych na warsztatach i niepełne zapisy

Zapisy po raz pierwszy odbyły się za pośrednictwem nowej strony internetowej. Chętni do udziału w Forum musieli oprócz dokonania zgłoszenia i wypełnienia ankiety uczestnika wskazać również warsztaty, w których chcą wziąć udział. Procedura mogła wydawać się skomplikowana. Umożliwiła ona jednak przypisanie do zajęć osób, które są nimi rzeczywiście zainteresowane. Najwięcej z Was wyraziło chęć wzięcia udziału w warsztacie M.I.Ó.D. – Myślę, Inspiruję, Odkrywam, Dociekam. Niestety w przypadku części zajęć chętnych było dwukrotnie więcej niż miejsc. Inne z kolei spotkały się z małym zainteresowaniem. Uwzględnimy to w przyszłym roku. Tymczasem osoby, które nie dostały się na wybrany przez siebie warsztat, zostaną zapisane na inny z wolnymi miejscami. Każdy zainteresowany otrzyma maila w tej sprawie.

VI Forum KMO, Centrum Nauki Kopernik.

VI Forum KMO, Centrum Nauki Kopernik.

16 osób wypełniło ankietę, ale zapomniało dokonać zgłoszenia na Forum. Również tych Opiekunów uwzględnimy w procesie rekrutacji. Zależy to jednak od dostępności miejsc na warsztatach, które cieszyły się mniejszym zainteresowaniem. Zgonie z regulaminem – najpierw uwzględniamy kolejność na liście zapisów na Forum, a następnie wybór warsztatów.

Nowa strona i weryfikacja kont Opiekunów

Uruchomienie w czerwcu nowej strony internetowej znacznie usprawniło rekrutację na wydarzenia, ale wiązało się również z trudnościami. Każdy z Was musiał ponownie zarejestrować swój klub oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w sposób wymagany przez RODO. Konieczne było także z potwierdzeniem zgody na otrzymywanie newslettera KMO, który jest oprócz strony głównym kanałem informacyjnym naszego programu. Informowaliśmy Was wcześniej o zmianach za pośrednictwem starej strony i newslettera, grupy Opiekunowie KMO na Facebooku, a także podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń. Proces ponownej rejestracji wspierał Administrator strony KMO, który odpowiadał na pytania i pomagał w rozwiązaniu technicznych problemów. Filip wykonał również 600 telefonów do Opiekunów, przypominając o ponownej rejestracji.

Ogromna liczba klubów mimo to nie została zarejestrowana ponownie. Na ich miejsce pojawiło się jednak bardzo dużo nowych (więcej informacji wkrótce). Informacje o Forum za pośrednictwem newslettera wysyłaliśmy jedynie do Opiekunów, którzy dokonali powtórnej rejestracji. Jeśli wciąż prowadzisz klub i chcesz dalej uczestniczyć w programie KMO, nic straconego! W każdej chwili możesz się zarejestrować ponownie i wziąć udział w Forum za rok.

Zespół KMO

Data dodania: 17.10.2018 Autor: KMO