Aktualności

"KMO na 23. Pikniku Naukowym"

Już jest! Rusza właśnie dziś! Konkurs "KMO na 23.Pikniku Naukowym". Jeśli chcesz przyjechać ze swoim Klubem do Warszawy i pokazać autorskie doświadczenia lub demonstracje na Stadionie Narodowym już 11 maja 2019 r, to teraz możesz się zgłosić!

fot. Adam Kozak

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa impreza popularyzująca naukę w Europie. W ciągu jednego dnia Stadion Narodowy odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Poza stanowiskiem KMO w namiocie CNK swoje doświadczenia pokazywać będą instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe z Polski i zagranicy.

Kilka najważniejszych spraw formalnych:

  • Piknik Naukowy odbędzie się 11 maja 2019 na Stadionie Narodowym.
  • Wszyscy uczestnicy powinni mieć skończone 12 lat.
  • Opiekun powinien wysłać Formularz zgłoszeniowy do dnia 16 grudnia 2018 r. do godziny 23.59 drogą mailową na adres: zgloszenia_kmo@kopernik.org.pl z dopiskiem „23. Piknik Naukowy”.
  • Zgłoszenie powinno składać się z trzech doświadczeń/warsztatów/demonstracji.
  • Doświadczania powinny być związane tematycznie z hasłem przewodnim 23. Pikniku Naukowego – „ My i maszyny”.
  • Zgłoszenia będą oceniane przez komisję konkursową pod względem 6 kategorii: piknikowości, interaktywności, ciekawości, oryginalności, naukowości, bezpieczeństwa.
  • Prace zakwalifikowane do II etapu Konkursu ogłosimy na stronie kmo.org.pl 19 grudnia 2018 r.
  • Do końca stycznia będziemy pracować nad wybranymi zgłoszeniami, po czym nastąpi kolejne posiedzenie komisji i wybranie 6 zwycięskich Klubów.

Koniecznie dokładnie przeczytajcie załączniki, a szczególnie regulamin, w których są cenne informacje dotyczące konkursu.

Udział w Pikniku Naukowym to niezapomniane doświadczenie, które z jednej strony jest ogromnym wyzwaniem, a z drugiej daje Wam, Opiekunom szansę na odsunięcie się na bok i oglądanie owoców swojej pracy. Klubowicze wtedy niesamowicie wchodzą w rolę ekspertów-animatorów, pokazują doświadczenia nie w sposób podawczy, a angażujący. Zadają pytania, a nie wygłaszają wykłady. Rozpalają ciekawość i chęć eksperymentowania u zwiedzających. Po całym dniu eksperymentowania każdy jest niesamowicie zmęczony ale również całkowicie usatysfakcjonowany. Naprawdę warto wziąć udział. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Regulamin konkursu KMO na 23. Pikniku Naukowym

Załącznik nr 1 Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2 Deklaracja uczestnictwa

Załącznik nr 3 Regulamin korzystana z namiotu

Załącznik nr 4 Wniosek o zwrot kosztów

Zofia Magier

Zespół KMO w CNK

Data dodania: 05.12.2018 Autor: Administrator Data wydarzenia: 10.05.2019 Miasto: Warszawa