Aktualności

Konkurs Konstruktorów Marzeń rozstrzygnięty!

Zakończyliśmy zbieranie zgłoszeń na minigrantowy konkurs, w którym aplikować można było o fundusze na stworzenie i wyposażenie Warsztatu Przestrzeni Twórczej (makerspace) oraz realizację projektu konstruktorskiego. Pora na podane wyników.

Po intensywnych naradach jury zdecydowało się wyłonić 9 instytucji/zespołów, których zgłoszenia zostały ocenione najlepiej. Do kolejnego etapu Konkursu Konstruktorów Marzeń przeszli:

 

 

  • Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Pracownia Pomysłów
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 im. H. Sienkiewicza, Robotics Academy
  • Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie, KMO Młody Technik
  • Pracownia Nauki i Przygody, KMO Jazdowi Odkrywcy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim
  • II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Zabrzu, KMO Poszukiwacze z 5 , Ciekawi świata z 25
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Masłowie, KMO Mądre główki

Każda z tych instytucji i klubów otrzyma minigrant na stworzenie i wyposażenie Warsztatu Przestrzeni Twórczej (makerspace) oraz realizację projektu konstruktorskiego, który zaprezentują podczas tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik.

Musimy przyznać, że tegoroczne zgłoszenia obfitowały w bardzo ciekawe projekty konstruktorskie! Są to m.in. pomysł na drukarkę 3D, która zasilana będzie odpadami, eksperymentalny ogród wertykalny na ścianie jednej ze szkół, czy szklarnia z systemem nawadniania sterowanym przy pomocy mikrokomputerów.

W kwietniu zorganizowane zostaną webinaria, które pomogą zwycięzcom w rozwoju umiejętności z zakresu działania projektowego, pracy w grupie czy produkcji filmów. A dalej drużyny będą mogły już zacząć realizować swoje pomysły!

Do 15 września czekamy na krótki film o projekcie oraz raport podsumowujący. Na podstawie przesłanych materiałów wyłonimy najlepsze z nich, które zostaną zaprezentowane na Festiwalu Przemiany 2019 (5 października 2019 r.) w sekcji Przemiany Młodych.

Serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 25.03.2019 Autor: KMO