Aktualności

Ruszają zgłoszenia na drugą edycję programu Inspiratorium

Inspiratorium to program stworzony przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – partnera merytorycznego KMO przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. W tym roku w ramach programu planowane są dwie wizyty studyjne, obóz naukowy i wakacyjne spotkania interdyscyplinarne, oraz dwa spotkania w Warszawie.

Nasza współpraca z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci trwa od kilku lat. Jako współorganizator tego wydarzenia cieszymy się, że Inspiratorium doczekało się kolejnej edycji.

Tegoroczna odsłona składać się będzie z następujących punktów:

– Dwóch pięciodniowych wizyt studyjnych na zajęciach organizowanych w ramach programu pomocy zdolnym. Pierwsza to wielodyscyplinarny obóz naukowy w Serocku, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, a druga – Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne w Wielkopolsce, w sierpniu. Program przewiduje możliwość hospitowania zajęć warsztatowych i wykładów, udział w wycieczkach, a także z spotkania z wybitnymi naukowcami i artystami.

– Dwóch trzydniowych spotkań w Warszawie, które odbędą się w weekendy, od piątku do niedzieli. Obejmują one spotkania i rozmowy z naukowcami oraz popularyzatorami nauki, wizyty w teatrach i muzeach, a także rozmowy w gronie uczestników.

Inspiratorium daje świetne warunki do rozmowy i refleksji nad codzienną pracą, oraz możliwość spotkania ludzi inspirujących, pełnych pasji i wiedzy. Przyjrzycie się pracy w nietypowych sytuacjach stypendystów Funduszu, poznacie wolontariuszy oraz podzielicie się wiedzą z młodszymi kolegami.

Czekamy na uczestników pełnych zaangażowania, otwartych na nowe doświadczenia i gotowych do współpracy. Udział w programie wymaga poświęcenia wolnego czasu na 4 spotkaniach w ciągu roku, a także zaakceptowania reguł dotyczących pracy z młodzieżą.

Inspiratorium jest kameralne – w tym roku chcemy zaprosić do współpracy 15 osób w tym 10 opiekunów KMO. Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty związane z udziałem programie.

Zachęcamy do zgłaszania się pod wskazanym tutaj formularzem. Zapisy trwają do 31 marca.

Data dodania: 26.03.2019 Autor: KMO