Aktualności

Konferencja w Norymberdze dla nauczycieli posługujących się językiem niemieckim

Partner programu KMO, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, współpracujący z Deutsche Telekom Stiftung w programie Akademia Młodego Inżyniera, zaprasza zarejestrowanych Opiekunów KMO na konferencję, która odbędzie się 10-11 maja w Norymberdze. Mamy kilka miejsc, termin zgłoszeń upływa 1 kwietnia.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do nauczycieli działających w sieci Junior-Ingenieur-Akademie (Akademia Młodych Inżynierów), ale też dla zainteresowanych tym programem i modelem. Akademia ma punkty wspólne z programem KMO. Podstawową różnicą jest to, że zajęcia odbywają się w ramach programu szkolnego.

Przewidziane są wykłady (np. „Praca 4.0 oraz kompetencja 4.0”) i warsztaty (np. „Dezibot – robot do uczenia się w przyszłości” lub i też na temat współpracy międzynarodowej między szkołami). Nie ma opłaty za uczestnictwo. Organizatorzy zapewniają nocleg w dniu 10.05.2019 w Norymberdze oraz wyżywienie w trakcie konferencji. Koszty podróży zostaną zwrócone do kwoty maks. 275 euro.

Konferencja odbędzie się w języku niemieckim, dlatego zachęcamy osoby, które posługują się tym językiem.

Więcej informacji pod tym linkiem.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do Elisabeth Ritter pod adresem:  elisabeth.ritter@pnwm.org Elisabeth pracuję w Polsce i biegle posługuje się językiem polskim. Termin zgłoszeń upływa 1 kwietnia.

Data dodania: 26.03.2019 Autor: Administrator