Aktualności

Mamy już pięćset Klubów!

W całej Polsce działa w tej chwili pięćset Klubów Młodego Odkrywcy, a kolejnych sto sześćdziesiąt w Gruzji . Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę!

Miło nam poinformować, że udało nam się dotrzeć do tej magicznej liczby, a nawet o tym, że udało nam się ją przekroczyć. Od kilku dni mamy pięćset Klubów Młodego Odkrywcy w całej Polsce!

Z tej okazji warto przypomnieć trochę historii.

Projekt Klubów Młodego odkrywcy powstał w 2002 roku z inicjatywy Janusza Laski i Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego. W latach 2002-2005 projekt realizowany był przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe w ramach programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. W efekcie powstało kilkadziesiąt Klubów Młodego Odkrywcy na terenie całej Polski. Od 2009 roku rolę koordynatora Klubów Młodego Odkrywcy pełni Centrum Nauki Kopernik. W 2012 roku Centrum Nauki Kopernik zawarło porozumienie z Polsko-Amerykańską Fundacja Wolności, mające na celu rozwijanie i promowanie inicjatywy Klubów Młodego Odkrywcy.

Pięćsetnym klubem został Klub Młodego Odkrywcy 15, który powstał w Rzeszowie.

Mamy również drugie ogłoszenie!

Lata mijają, trochę już ich mamy na karku, pora wyjść społeczeństwu cyfrowemu na przeciw!
„Lepiej późno niż wcale” – mogą powiedzieć złośliwi. 😉 Ale my postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o fanpejdż na Facebooku. Klub Młodego Odkrywcy od teraz można znaleźć pod tym adresem.

Polubcie nas, zostawcie komentarz i udostępniajcie posty, a dzięki temu może już w przyszłym roku będzie działało 1000 Klubów!

Data dodania: 30.04.2019 Autor: KMO