Aktualności

Praktyki i inspiracje z Podlasia - webinarium Eksperci KMO

29 stycznia zapraszamy na porcję inspiracji i ciekawych pomysłów z Podlasia. Tym razem będzie można posłuchać jak prowadzić KMO poza szkołą nie będąc nauczycielem, o KMO na matematyce oraz o ofercie edukacyjnej Uniwersytetu w Białymstoku dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Plus czas na pytania i dyskusję.

Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu Eksperci KMO, w którym przedstawiciele instytucji partnerów wraz z Opiekunami liderami ze swoich regionów dzielą się praktykami ze swojej pracy. Tym razem spotykamy się 29 stycznia o godzinie 17.30. Spotkanie potrwa około dwóch godzin i odbędzie się na platformie Zoom pod tym linkiem.

Uniwersytet w Białymstoku zaprezentuje działania, które pomagają dzieciom twórczo zdobywać wiedzę, głównie z nauk ścisłych. Pani dr Alina Stankiewicz, z UWB, przedstawicielka partnera regionalnego KMO na Podlasiu, przedstawi ofertę uczelni dla dzieci i młodzieży pt.:, „Odkrywamy Naturę” oraz projekty realizowane na Wydziałach Biologii i Chemii. Następnie, pan Dariusz Podhajski, Opiekun klubu i rodzic, przedstawi prowadzony przez siebie Klub Młodego Odkrywcy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie. Swoją prezentację zatytułował „Jak zamieniłem kuchnię w laboratorium. Czyli rodzinne KMO z perspektywy rodzica”. Na koniec pani dr Anna Rybak, również przedstawicielka partnera regionalnego KMO i badaczka, zaprezentuje Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki działające przy Wydziale Matematyki UwB oraz opowie o tematyce matematycznych Klubów Młodego Odkrywcy: „Matematykę też można odkrywać”. Przewidujemy około 20 minut dla każdego z prelegentów oraz czas na pytania po każdym z bloków.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie będzie nagrywane. Osoby, które nie życzą sobie być na nagraniu prosimy o nie włączanie kamerek. Spotkanie jest bezpłatne, a chętnym osobom (chęć należy zgłosić w ankiecie, do której link prześlemy na koniec spotkania) wyślemy Zaświadczenia uczestnictwa.

Zuzanna Michalska

Data dodania: 21.01.2021 Autor: KMO Data wydarzenia: 29.01.2021 Miasto: online